ARCHITEKCI TREŚCI – KREATYWNE NOTATKI

🤓 Zapraszamy na niezwykłe zajęcia  , które nauczą dzieci notowania w formie graficznej. Jest to skuteczny sposób na przetwarzanie i zapamiętywanie informacji przez dzieci.

Głównym elementem każdej notatki jest słowo. Obraz i kolor ma za zadanie wzmocnić przekaz. Wspólnie wszystkie te elementy pomagają zrozumieć i utrwalić wiadomości. Wystarczy poznać kilka technik i podstawowych kompozycji, aby stać się notatkowym architektem.

CO POZNAMY NA ZAJĘCIACH?

Projektowanie notatek graficznych – wizualnych jest jak tworzenie billboardu. Informacje muszą być czytelne. Dlatego na zajęciach poznamy :
👉  Symbole  👉  Wstęgi i kontenerki 👉  Czytelne litery  👉  Ludziki, emocje i ruch  👉  Kolory i cienie – wzmocnienie  👉  Narzędzia  👉  Tworzenie notatki do tekstu
👉  Tworzenie notatki do wiersza, piosenki 👉  Tworzenie notatki z podróży, wycieczki, zielonej szkoły  👉  Tworzenie ogłoszeń, plakatów, folderów.

HARMONOGRAM

Zajęcia będą prowadzone w podziale na grupy. Szczegółowy plan zajęć dostępny jest w zakładce harmonogram.
📌 1. druga i trzecia klasa SP – piątki 17:00
📌 2. czwarta i piąta klasa SP piątki 18:00
📌 3. szósta i siódma klasa SP – piątki 19:00

CENNIK

➡️ 1 lekcja: 35 zł
➡️ pakiet 4 lekcji: 120 zł

ZAPISY I INFORMACJE

📌 W związku z ograniczoną ilością miejsc – zapraszamy do zapisów 📩 przez messengera lub mailowo.

KORZYŚCI DLA DZIECKA

☑️ Zajęcia wpływają pozytywnie na koncentrację i stymulują pamięć wzrokową.
☑️ Dzieci są w stanie wychwycić kluczowe elementy z treści i przygotować ją w taki sposób, aby jej się efektywnie i szybko nauczyć.
☑️ Nawet jeśli dziecko nie jest typowym wzrokowcem, odpowiednia notatka zdecydowanie wzmacnia możliwości zapamiętania określonego materiału i „zapisania” tej wiedzy w pamięci długotrwałej.
☑️ Zdobyte umiejętności sprawdzą się nie tylko w szkole podstawowej – będą procentować w całym okresie nauki.

Specyfika zajęć sprawia, że dzieci nie czują się jak na lekcji – nauka sprawia im przyjemność i chętnie biorą udział w zajęciach.
Zapraszamy na wyjątkowe lekcje notatek z panią Joanną Konieczną.