W skandynawskich szkołach zajęcia kształtujące umiejętnosći miękkie są już standardem – lekcje empatii mają kształtować liderów biznesu w dorosłym życiu. ☢️ W polskich szkołach umiejętności miękkie są zupełnie pomijane. Badania wykazują, że w efekcie polskie nastolatki mają najgorszą samoocenę w Europie! Około jedna trzecia z nich ma objawy depresji, a jeden na stu ma myśli samobójcze. Ma to istotny wpływ na ich dorosłe życie – zarówno prywatne jak i zawodowe.

♻️ Chcemy wesprzeć Twoje dzieci, aby w przyszłości zostały dorosłymi świetnie radzącymi sobie z otaczającym je światem! Dorosłymi znającymi swoją wartość, potrafiającymi radzić sobie ze stresem i wszelkimi napotkanymi trudnościami i wyzwaniami.

Jak? Poprzez innowacyjny warsztat pracy z emocjami od najmłodszych lat przedszkolnych, aż do końca szkoły podstawowej – każdy moment jest dobry, aby pomóc dzieciom i młodzieży w ich przyszłej drodze!🤗

GRUPY I HARMONOGRAM

Zajęcia odbywają raz w tygodniu. Rozkad zajęć dostępny w zakładce harmonogram.

GRUPY przedszkolne, czas trwania zajęć 60 min:
👉 Oto JA – Pudełko talentów – dzieci 3-4 letnie
👉 Oto JA – Podróż – dzieci 5-6 letnie

Młodsze dzieci przez świat emocji prowadzi maskotka JA oraz kropelki emocji.

GRUPY szkolne, czas trwania zajęć 120 min:
👉 JA czyli kto? – JA – dzieci 7-8 letnie
👉 JA czyli kto? – TY – dzieci 9-11 letnie
👉 JA czyli kto? – MY – dzieci 12-14 letnie

CENNIK

Miesięczny koszt – 150 zł.  Płatność gotówką.

ZAPISY

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu poprzez messengera lub mailowo: (w tytule: emocje)
Maksymalna ilość osób, biorących udział w warsztatach to 12.

Umowa jest zawierana na cały program (tj. 30 spotkań od września do czerwca).
Umowa jest podpisywana z Ośrodkiem Akademii JA – Emotka.

akademia-emocji
KORZYŚCI DLA DZIECI WYNIKAJĄCE Z UDZIAŁU W PROGRAMIE

⭐️ Dzieciaki uczą się nazywać emocje: mają samoświadomość ich rozpoznawania u siebie, uczą się je rozładowywać a także rozpoznawać u innych.
⭐️ Udział w programie rozwija umiejętności związane z komunikacją: jest mniej konfliktów w szkole i w domu, uczą się jak je rozwiązywać jeśli się już pojawią, uczą się asertywności i stawiania granic. Dzięki udziałowi w programie uczą się współpracy a także zrozumienia drugiej strony.
⭐️ Zajęcia mają istotny wpływ na rozwijanie pewności siebie: udział w programie buduje poczucie własnej wartości, zwiększa odwagę, wspiera bycie skuteczniejszym w działaniu.
⭐️ Dzieci uczą się tolerancji:  akceptują różnice.
⭐️ Poznają i ćwiczą zasady związane z samoregulacją emocji: rozwijanie umiejętności radzenie sobie z trudnymi emocjami własnymi i innych.
⭐️ Program uczy dzieci, że każda emocja jest ważna i potrzebna: dzieci nie tłumią emocji lecz uczą się z nich czerpać informacje o sobie – każda emocja jest po coś, jest informacją.
⭐️ Lepsze radzenie sobie ze stresem: dzieci są lepiej skoncentrowane, uczą się jak rozładowywać stres, emocje, jak się wyciszyć.