Scroll Top
AHOJ PRZYGODO ⚓️🐳

“Cel podróży to nie jest miejsce do którego zmierzasz, ale nowa perspektywa z jaką patrzysz na świat.” – Henry Miller

Nasi Podróżnicy zwiedzili ponad 110 krajów (wiele z nich już z własnymi maluchami). Ich opowieści bazują zawsze na bezpośrednim doświadczeniu danego kraju czy kultury, wykorzystują własne zdjęcia 📸🎞, etniczną muzykę 🎼, oryginalne instrumenty 🥁, stroje i liczne przedmioty przywiezione przez nich z całego świata, których dzieci mogą zawsze dotknąć. Na przykład śpiewających mis czy gongu na zajęciach o Tybecie, liści eukaliptusa i kolców kolczatki australijskiej na zajęciach o Australii czy maty fakira oraz prawdziwego sari na zajęciach o Indiach. W jednej chwili Poznajemy Świat przeniesie nas w czasie i zabierze w dalekie podróże.🎯

CENNIK
Każda podróż to koszt 35 zł/ dziecko.

W tej cenie jest udział dziecka w warsztatach podróżniczych oraz zabawa na naszej sali zabaw.

KIEDY?

Warsztaty podróżnicze w naszej klubokawiarni będą miały charakter weekendowy. Będą nas odwiedzać raz w miesiącu w niedzielne popołudnia – rozkład zajęć znajdziecie w zakładce kalendarium wydarzeń.

ZAPISY

Wszystkich chętnych podróżników w wieku 3-103 lat zapraszamy do kontaktu poprzez messengera lub mailowo: (w tytule: podróżnicy)
Maksymalna ilość osób, biorących udział w warsztatach to 25. Obowiązuje zasada kto pierwszy – ten lepszy.

CO BĘDZIEMY ZWIEDZAĆ?

Zwiedzimy Indie, za chwilę Tybet i Himalaje, pobrykamy w Afryce, napijemy się kawy w Turcji ☕️, pospacerujemy po Japonii, odwiedzimy indiańską wioskę ⛺️, zatańczymy flamenco💃🏻, dowiemy się ile jest wulkanów w Meksyku 🌋, co wskazywał kalendarz Azteków, poczujemy się jak amerykańscy scouci przy ognisku, dowiemy się skąd się wziął Kaczor Donald i Myszka Mickey, zatańczymy hawajski taniec hula, spróbujemy operować chińskimi pałeczkami 🥢 oraz przymierzymy chińskie, tradycyjne stroje, weźmiemy udział w konkursie na najlepszą włoską pizzę 🍕, dowiemy się kim był Pinokio, odkryjemy niezwykłość Weneckiego Karnawału 🎭, zagramy na instrumentach z całego świata oraz poznamy ich historię, zajrzymy do malgaskich domków w buszu, wykonamy sami piłkę jaką bawią się dzieci na Madagaskarze, poznamy rodzaje herbat 🍵 i rytuały jej picia, przejdziemy po macie fakira, pobawimy się hinduskimi zabawkami, dowiemy się jak wygląda życie nad Gangesem, dowiemy się kim byli ninja i samurajowie, zanurzymy palec w piasku Sahary 🏜, dowiemy się jak dziś wygląda życie Indian, zbudujemy mongolską jurtę i poznamy panujące w niej zasady, zatańczymy tajski Taniec Palców czy radosną Zorbę, poznamy indonezyjskie smoki 🐉, odkryjemy bogactwo szkockich kratek, odwiedzimy fabrykę Świętego Mikołaja 🤶🏼🎅…… oraz odwiedzimy wiele, wiele innych, ciekawych i dalekich zakątków świata.

CO TO SĄ WARSZTATY PODRÓŻNICZE?

Nie każdy musi być podróżnikiem na pełnym etacie. Fajnie jak by każdy z nas chciał poznać świat inny, niż ten, który nas otacza. 🗺 Świat innych ludzi, kulturę, sposób bycia, inne smaki, kolory, tradycje. 🗿🗽🏯🏜 Takie doznania otwierają oczy, serca, poszerzają horyzonty, uczą zrozumienia oraz tolerancji. Aby podróż mogła na nas wpłynąć nie powinna być jedynie zwykłą wycieczką w świat. Musi towarzyszyć jej chęć, ciekawość, odwaga, otwartość i uważność.

CZYM SĄ WARSZTATY PODRÓŻNICZE?

Warsztaty to multisensoryczne, bardzo ciekawe spotkania, dzięki którym:
👉 dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami podczas wspaniałej zabawy
👉 słuchają opowieści o innych krajach, kulturach i zjawiskach
👉 są zapraszane do różnorakich aktywności
👉 dowiadują się jak żyją ich rówieśnicy na innych krańcach ziemi
👉 rozwijana jest postawa szacunku dla innych ludzi i dla inności
👉 pobudzana jest ciekawość świata i rozwój kreatywności u dzieci.

Zatem cała naprzód ku nowej przygodzie! 🧞‍♂️🧚🏼‍♂️🧜‍♀️

GDZIE JESZCZE?

Zapraszamy do współpracy w zakresie warsztatów przedszkola i szkoły 👩‍🎓👩🏼‍🏫👨🏽‍💻
Warszataty mogą być realizowane jako atrakcja urodzinowa 🎊🍰🎉🎁🎈